Bugun...
Reklam
Bize ne oldu?


Çetin GÜLER
 
 
Reklam

Bize ne oldu?

YANLIZLIK

Özür dilerim size bişey sorabilirmiyim? Hayat neden bu kadar zalim? İnsanlar?İnsanlar neden bu kadar zalim ? Yaşamak neden bu kadar zor ve bu kadar güzel ve vazgeçilmez.Peki insanların birbirlerini anlamamak için bu  büyük çabası neden?

Karım,karım bana çok kızıyor.Ona istediği gibi bir hayat sunamadığım için.İstediği bir adam olamadığım için.

Çocuklarım, çocuklarım da bana çok kızıyor.Onlara bilgisayar, elbise, ayakkabı, araba alamadığım için…

Patronum.Patronum sürekli alaycı bakışlarla beni izleyerek ne kadar işe yaramaz bir adam olduğumu günün her saatinde  bana hatırlatıyor. O da bana çok kızıyor çünkü; ona çok para kazandıramadığım için.

Dostlarım, arkadaşlarım, akrabalarım beni “adam yerine bile koymuyor’’.

Onlarda bana kızıyorlar. Onların istediği bir adam olmadığım için.

Onları yemeğe götürmediğim için ,onlara borç para vermediğim için.

Onlara ayak bağı olduğum için.Onların eğlendiği gibi eğlenemediğim için.

Devlet. Devlette bana kızıyor. Daha çok vergi veremediğim için. Arada bir ne oluyor diye sorduğum için. Yanlış partiye oy verdiğim için.

Bliyormusun.Her tarafım kanıyor.Acılar içindeyim.Düşünüyorum ‘’Onların istediği gibi bir adam olmak’’ istiyorum ama beceremiyorum.

Dostlarıma,akrabalarıma,patronuma,karıma,çocuklarıma ÜZGÜNÜM diyorum.Sizin istediğiniz gibi bir adam olamadığım için özür dilerim diyorum.Duymuyorlar!Acılarımı,kederlerimi,sıkıntılarımı anlatıyorum;dinlemiyorlar.

Ben,ben…Bana yardım edin diyorum;kaçıyorlar.Gelin biraz konuşalım diyorum; masayı terk ediyorlar ölüyorum ben diyorum,ne zaman ölüceksin diye soruyorlar.

Lütfen bana söylermisin.

”NE OLDU BİZE ? ‘’ Eskiden böyle değildik,şimdi ne oldu?

Neden insanların bir takım duygulara,düşüncelere prim vericek zamanı yok.Neden bu kadar hızla koşuyorlar.Neden bir an bile olsa durup hayatın ,insanın,evrenin anlamı üzerine düşünmüyorlar.

Ben acılarımı,sıkıntılarımı,kederlerimi onlara anlatırken,neden beni dinlemiyorlar.Benim bütün bu düşlerim,arzularım ,HAYATA DAİR İMDAT ÇIĞLIĞIM onlara neden sahte geliyor,sahici gelmiyor,samimi gelmiyor.

Neden,neden,neden,neden.Söyle bana, söyle neden?

Ne olur bana yardım et.Lütfen yardım et.Lütfen lütfen

Neden beni bu halimle kabul edip aralarına almıyorlar neden? Beni sevmeleri için sürekli inanmadığım halde onların ilgisini çekip onlarla konuşmak zorundayım.Haa?

Neden    EGOM  olmak zorunda.Neden onların arasında BENCİL olmak durumdayım. Neden varolabilmek için  REKABET  etmek zorundayım haa?

Lütfen, lütfen bana yardım et.Bana hayatta ‘’ YAŞAMIN SIRRINI SÖYLE!’’

Bak biliyorsan bana o yolu göster ,lütfen; çünkü ben artık yalnız;YALNIZ YAŞAMAK istemiyorum.Bana hayatta yaşayabilmem için GÜÇ ver.

Neden ben hayatta yaşamayı beceremiyorum.Lütfen bana yardım et

Lütfen bana yardım et. Lütfen,lütfen .Özür dilerim (ağlar)

Beni bağışlayın.kendi derdimle sizi üzdüm.özür dilerim,özür dilerimBu yazı 5771 defa okunmuştur.

Reklam

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
Reklam
Reklam
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI