Bugun...
Reklam
Reklam
YAZMAYI SEVMEK OLUR MU?


Elvan GÜNEY
focahaber@gmail.com
 
 
Reklam

YAZMAYI SEVMEK OLUR MU?

Olur…

Çünkü yazmak yeni dünyalar kurmak,yeni hayatların içine girmek,yeni insanlar tanımak,köşebaşında karşılaştığımız ruhlara anlamlar yüklemek,tanıdığımız bedenlere yazdığımız karakteri oynatmaktır.

Yazmak; delilikle,dahilik arasındaki o ince çizgidir.

Kitapları defalarca basılan,en ağır buhranları yaşayan yazarlar-şairler ölmemek için öldürür yarattığı karakteri.Acımasızca… yazmak içindeki zehiri akıtıp,ruhunu temize çekmektir.En popüler kitaplar hep aşkı anlatır.Peki(!) yaşamış mıdır yazar anlattığı o aşkı ? Yaşamaz.Yaşamadığı için bu kadar güzel anlatır.

Yani yazmak yaşayamamaktır.Yazmak hayaldir. Hayallerin gerçeğe dönüşmesinin ilk adımıdır. O sebeple yazın.İçinizdeki zehiri,sokaklara,annelere, babalara,sevgililere,dostlara akıtmak yerine beyaz sayfalara akıtın.Beyaz sayfalara siyah,sizden izler bırakın.Beyaz sayfalara parmak izinizi bırakın.Zehirinizi kağıda,sevginizi çevrenizdekilere akıtın.Herşeyi sevin. Sabah doğan güneşi sevin. Sizin için doğdu,bilin. Sokaktaki kediyi,köpeği sevin.Merhametinize muhtaç o gözlere kinlenmeyin.Sokaktaki,trafikteki üstü başı kirli o hırçın çoçuğu da sevin.

Hırçınlığının,arsızlığının sevgisizlikten olduğunu bilerek.Kendinizi sevin. Hayatın sizin olduğunu bilerek.Kendinizi sevin.Hayatın sizin olduğunu bilerek.Yazmak,temizlenmektir.Yazmak kendinizden  izleri etrafa bırakmaktır.

Yazın.Sevin.

Yazdığınız sizi değil,olduğunuz sizi sevin.  Bu yazı 2355 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
Reklam
Reklam
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI