Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’nın 5. Geleneksel Sergisi Taşhan’da Açıldı.

Menemen / İZMİR

MENEMEN BELEDİYESİ’NİN
5’NCİ GURUR SERGİSİ

Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’nın 5. Geleneksel Sergisi Taşhan’da Açıldı.

Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’na katılan bayanların el emeği, göz nuru eserleri görücüye çıktı. 2011-2012 eğitim öğretim döneminde açılan Ahşap Boyama, Kurdela Nakışı, Mis Sabun, Gümüş İşlemeciliği, Tel Kırma, Giyim Kumaş Desenleme ve Üç Boyutlu Resim Kurslarına katılan 238 kursiyerin eğitimleri süresince oluşturdukları eserler büyük beğeni topladı. Ürettikleri eserleri hazırladıkları defile ile tanıtan kursiyerler, törene yoğun ilgi gösteren Menemenlilerin alkışları eşliğinde sahneden ayrıldı. 

17. yüzyıl eserlerinden Taşhan’ın otantik atmosferinde gerçekleştirilen serginin açılış törenine katılan Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı ve eşi Aynur Subaşı, Garnizon Komutanı Topçu Kıdemli Albay Hurşit Ağırcan, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin; eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını sunarak, 1 hafta süresince ziyaretçilere açık tutulacak serginin açılış kurdelesini birlikte kestiler.

 Başkan Şahin; “Sosyalleşmeyi çok önemsiyorum”

2008 yılından bugüne değin binden fazla kursiyere hizmet veren Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’ne bayanların ilgisinden çok memnun olduğunu açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Mesleki Eğitim Kurslarımızı özellikle bayanlarımızın sosyalleşmesi anlamında çok önemsiyorum. 8 aylık eğitimleri süresince yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuran bayanlarımızın, üzüntülerini de mutluluklarını da eserlerine yansıttığını düşünüyorum. Sosyalleşememiş bir bireyin eğitim durumu ne olursa olsun hayatta başarılı olmayacağına inandığım için, sosyal projeleri diğer hizmetlerimize oranla çok daha fazla önemsiyor ve destekliyorum. 5 yıldır devam eden Mesleki Eğitim Kurslarımıza katılımlarıyla destek veren Menemenli bayanlarımıza ve kurs öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 “Bayanlarımız, el emekleri ile aile bütçesine katkı sağlamalılar”

Kurslara katılan bayanların el becerilerini aile bütçesine ve ekonomiye dönüştürmelerinin en büyük temennisi olduğunu ifade eden Başkan Tahir Şahin, “Kurslarımıza katılan bayanlarımızın, bir meslek sahibi olmanın getirdiği öz güvenle yaşama dair daha güçlü durabildiğini görüyoruz. Umarım kursiyerlerimiz sadece üretmenin hazzına varmaz ve burada edindikleri bilgi ve tecrübeyle ekonomik yaşama katılarak aile bütçelerine katı da sağlarlar” dedi.

Serginin gerçekleştirildiği Taşhan’ı çok kısa sürede, İzmir için önemli yapılardan biri olan Kızlarağası Hanı gibi ticaret merkezi haline dönüştüreceklerini açıklayan Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Bu tarihi mekanı Kızlarağası Hanı’na dönüştürmek için çaba gösteriyoruz. Şu anda 7 esnafımız Taşhan’da yerini aldı. Yakında bu sayı 15’e çıkacak. Taşhan’da hizmet verecek esnaflarımız arasında Mesleki Eğitim Kurslarımıza katılan bayanlarımızı da görmekten, aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen kursiyerlerimize destek vermekten büyük mutluluk duyacağız” diye konuştu.

Kaymakam Subaşı’dan Başkan Şahin’e Teşekkür…
Ülkemizdeki işsizlik sorununa çözüm için mesleki eğitim kurslarına destek vermek gerektiğini ifade eden Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı ise konuşmasında, “İnsanlarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve beceri ile yetiştirmek zorundayız. Bunu bir yandan devlet örgün ve yaygın eğitim kurumları ile yapacak. Ama bu arada yerel yönetimler, Belediyelerimiz de aynı amaca hizmet edecek. Milli Eğitim müfredatına uygun olarak Menemen Belediyesi finansmanında, organizasyonunda yürütülen bu kurslara verdiği önemden dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   865 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

  0232*812 11 27 & 812 19 95

 0232*812 61 67 & 812 61 66