Havran Belediyesine ait Şerife ve Ali Soylu Huzurevi bahçesinde bulunan ve GSM firmalarına ait olduğu öğrenilen 3 adet baz istasyonu tehlike saçıyor.

Haber / Enver DOLGUN / Havran

Havran Belediye Başkan Hasan Lofçalıoğlu, Baz istasyonlarının taşınması için söz verdi.
 
Havran Belediyesi Şerife ve Ali Soylu Huzurevi bahçesinde bulunan ve GSM firmalarına ait olduğu öğrenilen 3 adet baz istasyonu Huzurevi sakinleri ve çevresi için tehlike saçıyor.

1998 yılında o dönemin Belediye Başkanı Mustafa İrtürk’ün girişimleri ile Havranlı işadamı Fuat Soylu tarafından yaptırılıp anne ve babasının adlarını taşıyan Şerife ve Ali Soylu Huzurevi’nde 9 bayan, 17 erkek olmak üzere toplam 26 yaşlı kaldığı öğrenilirken, huzurevi bahçesinde bulunan binaya 10 metre mesafesi bulunan 3 adet baz istasyonu yaşlıların hayatını tehlikeye sokuyor.

 GSM firmalarına ait olduğu öğrenilen 3 adet baz istasyonunun Havran Belediyesi’ne ait olan arazide 10 seneden beri kurulu bulunduğu ve baz istasyonunun 3 yılda bir sözleşmesinin yenilendiği öğrenildi.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri ile seçilip göreve başladığını ve bu baz istasyonlarının huzurevi sakinleri ile çevreye verdiğin zararın farkında olduğunu ve buradan kaldırılması için çalışma başlatacağını açıklayan Havran Belediye Başkan Hasan Lofçalıoğlu, “Bu baz istasyonları benim dönemimden önce kurulmuş. Etrafa yaydığı tehlikenin farkındayım. Bunun için de konu ile ilgili olarak gerekli işlemleri başlatacağım. İlgili GSM firmaları ile görüşüp, baz istasyonlarının başka yere taşınması için gerekli yasal prosedürleri yerine getireceğim. Yaşlılar bizim başımızın tacı. Onların sağlığıyla kimsenin oynamaya hakkı yok” dedi.

 Havran Belediyesi Şerife ve Ali Soylu Huzurevi bahçesinde bulunan ve GSM firmalarına ait olan 3 adet baz istasyonunun kaldırılmasını istediklerini belirten Huzurevi sakinlerinin yakınları ve çevrede oturanlar yetkililerin bu baz istasyonlarını yerleşim merkezlerinin dışına taşımalarını istediler.

 

 

 

 0232*812 61 67 & 812 61 66 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1419 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

  0232*812 11 27 & 812 19 95

 0232*812 61 67 & 812 61 66